wtorek, 15 listopada 2016

CZY TYDZIEŃ MOŻE MIEĆ WIĘCEJ NIŻ 7 DNI... O wiccańskiej duchowości i chaockiej mentalności.


Są ludzie tacy, jak my, dla których naturalną ewolucją było odejście od form, które w swoich ramach znajdują miejsce na prawdziwszą prawdę, na „ja wiem lepiej”, „kiedy dojdziesz do mojego poziomu mądrości i doświadczenia, to zrozumiesz” czy „stul dziób, bo twój stopień nie pozwala ci wypowiadać swojego zdania”. Nie dlatego, że nie chcemy się uczyć, że przerażają nas autorytety (których poszukujemy, gdyż kochamy inspiracje) czy że uznajemy się za wszystkowiedzących. Dlatego, że głęboko wierzymy, iż w grupie, w której panuje równość, zrozumienie i życzliwość, a przede wszystkim autentyczna, a nie tylko wszem i wobec głoszone Miłość i Zaufanie, łatwiej eksplorować siebie i podążać i tak często niełatwą drogą doskonalenia siebie.

Chaos Craft nie jest dla baranków stąpających grzecznie (lub nie) za swoim pasterzem. Nie ma Arcykapłanów i Arcykapłanek, lecz mentorzy, za których wskazaniami można pójść lub nie. Nie ma ‘przykazań’, lecz zobowiązania, które podejmuje się dla siebie, z których jednak nikt poza samym zainteresowanym nie rozlicza. Jest przestrzeń na mówienie otwarcie o swoich odczuciach i przemyśleniach, i nawet jeśli ktoś w emocjach powie kilka dosadnych słów, nikt się o to nie obrusza – raz, że wszyscy jesteśmy ludźmi, dwa, że zasada Miłości i Zaufania sugeruje, by patrzeć z pozycji serca, zakładać dobre intencje oraz brać odpowiedzialność za własne reakcje (nawet te, które są reakcją na inne reakcje).   

Chaos Craft to mentalność magów chaosu i duchowość wiccańska. Korzystamy z misteryjnego dobra i pięknej rytualnej formy, jakie oferuje nam religia czarownic, jednak staramy się zachować zdrowy rozsądek, utrzymując z dala od siebie „religię” (z jej narzuconymi systemami, zakazami, nakazami i prawilnymi zachowaniami) od „czarownicy” (która sama dla siebie jest Mistrzynią i mając w poważaniu opinie innych, podąża drogą Woli, na której sukcesy i porażki są dla niej drogowskazami).

A więc… Czy dla wiedź/magów chaosu tydzień może mieć więcej niż 7 dni? Może. Ale w roku nadal pozostanie 8 sabatów do celebrowania :-)4 komentarze: