piątek, 14 sierpnia 2015

WSŁUCHUJĄC SIĘ W BICIE SWOJEGO SERCA. Nów Księżyca w znaku Lwa 14.08.2015

Z bloga Marii Moonset:

"Nów w Lwie jest czasem kiedy zwracamy się do wnętrza po to by odnaleźć to co w nas wymaga wyrażenia, twórczej ekspresji, zasilenia energią ognia. Znak Lwa patronuje naszemu sercu, dlatego jest to dobry czas na to by posłuchać tego co ono nam mówi, wsłuchać się w swoje uczucia, przypomnieć to co jest dla nas naprawdę ważne i co nas odżywia. (...)

(...) połączonym energiom Słońca i Księżyca w Lwie będzie towarzyszyć Wenus, która retrogradując pomaga nam uwolnić się od tego wszystkiego co oddziela nas od miłości, a co zazwyczaj ma źródło w naszej przeszłości. (...)"

MEDYTACJA:

Usiądź w wygodnej pozycji z prostym kręgosłupem i weź kilka głębokich wdechów do przepony. Wydychając powietrze wizualizuj, jak Twoje ciało opuszczają wszelkie napięcia i niechciane emocje, a Twój umysł oczyszcza się z szalejących w nim myśli. Wdychając powietrze zobacz oczami wyobraźni jak Twoje ciało wypełnia przyjemne rozluźnienie, a Twój umysł zapada się w ciszę.

Kiedy poczujesz się gotowa/-y unieś obie dłonie i połóż je jedna na drugiej na sercu lub w miejscu, gdzie zlokalizowana jest czakra serca. Przez chwilę wczuj się w bicie swojego serca. Niech cała Twoja uwaga zostanie skupiona właśnie na nim. Po chwili zmień pozycję dłoni, tworząc z nich jakby platformę, i wyobraź sobie, że Twoje serce za sprawą Twojej woli przenosi się na tą właśnie platformę. Teraz nie tylko możesz je czuć, ale również usłyszeć oraz zobaczyć.

Przyjrzyj mu się dokładnie. Co widzisz? Jak wygląda Twoje serce? Czy wygląda zdrowo? Jaki ma kolor? W jaki sposób odczuwasz jego bicie? Czy coś znajduje się wokół niego? Czy coś je plącze, zniewala, ogranicza? Serce to dla nas ośrodek Miłości. Wczuwając się i obserwując swoje serce postaraj się więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest tam coś, coś oddziela je/Miłość od Ciebie samej/-ego/?

Jeśli nie odnajdujesz niczego, co uważasz za niesłużące Ci (to Ty podejmujesz decyzję, co Ci służy, a co nie), to wspaniale! Jeśli jednak odnajdujesz więzy, naleciałości, brud, który pragniesz usunąć, to czy jesteś w stanie zrobić to przy pomocy wizualizacji i swojej woli? Może trzeba coś przeciąć, może zmyć, a może wystarczy serce utulić. Co mówi Ci intuicja? Jaką formę „naprawy” podpowiada Ci Twój własny umysł? Jakie symboliczne czynności przemawiają do Twojego wnętrza? Gdzie dla Ciebie kryje się magia i jak będzie wyglądał Twój własny rytuał odzyskiwania lepszego kontaktu z Miłością, którą masz w sobie?

Medytację zakończ wizualizując jak Twoje serce powraca na swoje miejsce, a następnie jeszcze przez chwilę ponownie przyłóż dłonie na klatce piersiowej, wczuwając się w jego bicie i wyczuwając czy pojawiła się jakakolwiek zmiana.


Jeśli prowadzisz dziennik, na koniec zapisz swoje reflekcje i odczucia.

BB,
Mojmira

* * *

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz