czwartek, 4 grudnia 2014

NIECH SIĘ STANIE! Pełnia księżyca w Bliźniętach (6.12.2014)


Medytacja do samodzielnego wykonania w piątkowy lub sobotni wieczór. Jej kontynuacją będzie praca magiczna (tworzenie sigila), którą możesz wykonać w zaproponowany przeze mnie sposób bądź pozostać przy samej medytacji.
Jeszcze przed rozpoczęciem medytacji przygotuj sobie dwie kartki papieru (jedna formatu A4, druga A5) oraz coś do pisania. Jeśli lubisz, możesz również zadbać o to, by pomieszczenie, w którym będziesz przeprowadzać medytację, było wypełnione światłem świec i zapachem kadzideł bądź olejków eterycznych. Szczególnie ważne jest delikatne światło, które dużo lepiej będzie nadawało się do zaplanowanej pracy magicznej niż ostre światło żarówki.    

Wyciszenie...
Znajdź wygodne i ciche miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał (jest to szczególnie ważne, jeśli masz zamiar wykonać również zaplanowaną pracę magiczną). Przyjmij taką pozycję, która wydaje Ci się najwygodniejsza, siedząca bądź leżąca, w której będziesz w stanie pozostać przez kolejne kilkanaście minut bez potrzeby jej zmiany. Zakmnij oczy i weź kilka głębszych oddechów. Wdychaj powietrze nosem, wypełniając najpierw przeponę, a dopiero później płuca; wydychaj ustami, wydając delikatny dźwięk jakby szumu morza, uwalniając powietrze najpierw z przepony, a dopiero w następnej kolejności z płuc. Poczuj jak z każdym wydechem Twoje ciało opuszczają wszelkie napięcia, a z każdym wdechem wypełnia je relaks i przyjemne uczucie ciężkości. Następnie powróć do swego naturalnego rytmu i głębokości oddychania.

Twoje ciało jest rozluźnione, a Ty czujesz się wygodnie i bezpiecznie. Jesteś świadoma/-y tego, co znajduje się wokół Ciebie, pomieszczenia, w którym się znajdujesz, przedmiotów, które są w Twoim otoczeniu, jednak Twoja uwaga skupiona jest wyłącznie na Twojej osobie, Twoim oddechu oraz odczuciu coraz większego relaksu.

No to w drogę...
Nagle oczami wyobraźni widzisz jak pomieszczenie, w którym się znajdujesz, zaczyna znikać, a ty odnajdujesz siebie leżącą/-cego/siedzącą/-ego na litej skale, otoczoną/-ego przez mgłę. Mgła jest tak gęsta, że nie widzisz nic na odległość większą niż metr, a wieczorny półmrok jeszcze bardziej utrudnia widzenie. Podnosisz się jednak z ziemi i - wiedziona/-y wewnętrznym podszeptem - zwracasz się na Wschód. Następnie ruszasz przed siebie. Jedyne, co widzisz, to skały pod twoimi stopami, choć intuicja podpowiada ci, że obrałaś/-łeś dobry kierunek. Mgła jest wciąż bardzo gęsta, jednak powoli rozrzedza się, a ty zaczynasz dostrzegać kontury wysokiej góry, wznoszącej się przed tobą. Podchodzisz do niej i bez zastanowienia zaczynasz się na nią wspinać. Nie jest to łatwe, gdyż jej zbocze jest bardzo strome i zbudowane z ostrych kamieni. Nie poddajesz się jednak i pniesz się ku górze. Mgła rozrzedza się jeszcze bardziej i już po chwili zauważasz szczyt góry, który wygląda jak płaska kamienna platforma o średnicy dziewięciu stóp (w przybliżeniu 3 m). Wspinasz się na nią i wtedy przed tobą - jakby znikąd - pojawia się kamienny ołtarz, a na nim trzy piękne kadzielnice, z których wydobywają się dymy o różnych kolorach: zielonym, czerwonym i żółtym. Nie jesteś pewna/-y czym dokładnie są, ale czujesz, że mają ci coś do ukazania. Stajesz więc na przeciwko tej, z której wydobywa się zielony dym, głęboko wdychasz jego kojący zapach, rozluźniasz się i przyglądasz się temu, co ma ci do pokazania. Kadzielnica, przed którą stoisz jest kadzielnicą zdrowia, która ukaże ci ciebie dokładnie za rok od tej chwili, w takim stanie ciała i ducha, jakiego najbardziej pragniesz. Przyjrzyj mu się dokładnie, chłoń obrazy i poczucie szczęścia w nich zaklęte. Następnie podziękuj, skłoń się delikatnie i zwróć się do kolejnej kadzielnicy, tej, z której wydobywa się czerwony dym. Ponownie weź głęboki wdech, poczuj słodki zapach unoszącego się dymu, a następnie pozwól, by i on ukazał ci swoją wizję. Kadzielnica z czerwonym dymem to kadzielnica miłości, która pokaże ci ciebie dokładnie za rok od tej daty, będącą/-cego w takich związkach z innymi ludźmi, jakich najbardziej dla siebie pragniesz. Przyjrzyj im się, zapamiętując każdy element tej wizji i napełniając się uczuciem radości z niej płynącej. Potem podziękuj, ukłoń się i zwróć ku kadzielnicy, z której unosi się żółty dym. Poczuj jego ciężki korzenny zapach i pozwól, by pokazał ci twoją wymarzoną sytuację finansową w dokładnie rok od tego momentu. Poświęć temu obrazowi tyle czasu ile uważasz za słuszne, a kiedy będziesz gotowa/-y, podziękuj i ukłoń się. Następnie na chwilę zamknij oczy i jeszcze przez moment poczuj błogość, jakiej dostarczyły ci ukazane wizje. To właśnie jest twoja przyszłość!
Czas otworzyć oczy (tylko w wyobraźni!) i powrócić do miejsca, z którego wyruszyłaś/-eś. Ołtarz, który jeszcze przed momentem stał przed tobą, zniknął w ten sam nagły i magiczny sposób, w jaki się pojawił, a ty powoli pozpoczynasz swoją podróż w dół góry. Idziesz wolno i uważnie, tak, by nie poranić się o ostre kamienie, i będąc coraz szczelniej olulaną/-ym przez gęstniejącą mgłę. Po pewnym czasie docierasz do podnóża góry i idziesz dalej, przed siebie, w kiedynku, który podpowiada ci intuicja.

Powrót do tu i teraz...
Kiedy dotrzesz do miejsca, z którego wyruszyłaś/-eś, usiądź lub połóż się na ziemi i biorąc kilka głębszych wdechów, pozwól, by twoje powieki opadły swobodnie. Poczujesz wtedy jak otaczający cię mgła znika, a w jej miejsce pojawia się pomieszczenie, które wybrałaś/-eś jako początek dla swojej podróży. Stań się świadoma/-y tego miejsca, poruszaj palcami stóp i dłoni, a następnie, kiedy poczujesz gotowość, otwórz oczy (tym razem te fizyczne).

Praca magiczna...
A teraz – najlepiej nie zmieniając pozycji i nie wykonując żadnych gwałtownych ruchów - weź do ręki większą z kartek oraz coś do pisania i podziel kartkę na trzy kolumny. Następnie opisz swoje trzy wizje, poświęcając każdej z nich jedną kolumnę. Postaraj się, by opis był tak szczegółowy, jak tylko to możliwe. Opisz obrazy, uczucia i myśli z nim związane.
Kiedy będziesz gotowa/-y, z każdego opisu stwórz po jednym zdaniu - tak skondensowanym, jak to tylko możliwe - opisującym ciebie w dniu 6.12.2015. Pamiętaj by zdanie wyrażało przyszłość dokonaną (np.: W dniu 6.12.2015 posiadam wielki dom, który sama urządziłam.).
Następnie wybierz ten obszar twojej przyszłości, z ktorym w tej chwili pragniesz głębiej popracować. Kiedy dokonasz wyboru, weź do ręki mniejszą kartkę papieru i drukowanymi literami zapisz na niej zdanie z kolumny, którą wybrałaś/-eś (1). Dalej wykreśl ze zdania wszystkie powtarzające się samogłoski i spółgłoski (2), a z tego, co zostanie (3) stwórz sigil (4), czyli symbol zawierający w sobie wszystkie pozostałe litery.
Przykład:

Gdy sigil jest już stworzony, czas go naładować, czyli wyryć go w podświadomości. Najlepiej sprawdza się tu orgazm (z technicznej strony chodzi o to, by w dowolny sposób doprowadzić się do orgazmu, a w momencie, w którym do niego dochodzi, całą swoja uwagę skupić na zapamiętanym lub umiejscowionym gdzieś w zasięgu wzroku symbolu). Na zakończenie kartkę z symbolem palimy i o nim zapominamy, pozwalając magii działać.

* * *

6.12.2014 - pełnia księżyca w znaku Bliźniąt, słońce w znaku Skorpiona:

„Aktywowany znak Bliźniąt uruchamia nasz intelekt, natomiast opozycyjny znak Strzelca (gdzie znajduje się Słońce) nadaje mu cel. Kluczowym tematem tej pełni jest więc poszukiwanie i wyrażanie ważnych celów życiowych, nowych kierunków rozwoju i poszukiwanie głębszego sensu naszego istnienia. To dobry moment na to by spojrzeć szerzej, wyjść poza ograniczające przekonania i uwierzyć, że możemy urzeczywistnić nasz idee.” / Maria Moonset http://moonsetstory.blogspot.no/ 

                                                                          * * *

4 komentarze:

 1. wpisałąm komentarz, ale nie wiem czy się udało opublikować...
  piękny proces z orgazmem na zwieńczenie...
  pozdrawiam piękności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Udało, udało, tylko że ja każdy komentarz muszę zatwierdzić :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieje że uda mi się znaleźć spokojne miejsce w wypełnionym po brzegi domu żeby tego spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się wybieram z kilkoma osobami do lasu, by zrobić medytację i stworzyć sigile, natomiast ładowanie zostawiamy sobie na noc, każdy w dogodnym dla siebie czasie i miejscu :-)

  OdpowiedzUsuń