piątek, 9 maja 2014

Konferencja w Krakowie (22-24 sierpnia 2014) - ostatnie wolne miejsca!

Wiccański Krąg, we współpracy z PFI Polska, zaprasza na konferencję


KRAKÓW 22-24 Sierpnia 2014

"To jedyna impreza tego typu w Polsce, więc lepiej jej nie przegapić.  Konferencję otworzy wraz z nami Morgana (koordynatorka miedzynarodowej PFI) i mamy nadzieję, że w piątek wieczorem - przed konferencją uda nam się zorganizować spotkanie zapoznawcze, w czasie którego można bedzie poznać i pogadać z wiccanami z roóżnych krajów i z prelegentami oraz nabyć książkę Morgany 'Poza miotłą'. Do tej pory na wiccaniskach pokazywaliśmy Wam rytuały otwarte bardziej pogańskie - tym razem będzie można wziąć udział w rytuale enochiańskim i poznać rytuały magii ceremonialnej, które mialy duży wpływ na kształtowanie się wiccańskiego rytuału. Serdecznie zapraszam."
Agni, główna organizatorka
  
ZOSTAŁO JUŻ TYLKO KILKA MIEJSC!!!

Wykłady

Vivianne Crowley
Wicca jako duchowa alchemia (wykład)
Wicca jest formą pogańskiego czarownictwa. Jest również tradycją misteryjną i ścieżką osobistej transformacji.Ten wykład przedstawi niektóre głębsze znaczenia i symbolikę Wicca oraz jej związków z duchową alchemią.

Chris Crowley
(warsztat);
Wszystko zostanie wyjaśnione na miejscu.

Vivianne and Chris
Alchemiczne zaślubiny Księżyca i Słońca (eksperymentalny rytuał)
Wszystko zostanie wyjaśnione na miejscu.

Rufus Harrington
Magia enochiańska, Alchemia zamiany żon i Wielka Dzieło (wykład)
W centrum systemu Enochii znajdują się misteria Alchemiczne, seks i Magia. Rufus Harrington wprowadzi was w misteria Enochiańskiej Magii, dzieła Johna Dee, Edwarda Kelly i ich długo cierpiących żon.
Tego samego dnia wieczorem odbędzie się rytuał enochiański. Osoby pragnące mieć aktywne role podczas rytuału powinny uczestniczyć w tym wykładzie.

Hermetyzm i Świątynia Feniksa (warsztat)
Rufus nauczył się systemu hermetycznego w aleksandriańskim kowenie, do którego był inicjowany 30 lat temu. Jest to system medytacji, który uczy wewnętrznych form magii. Pokazuje adeptowi, jak zbudować wewnętrzną świątynię w której dokonać można alchemicznego zjednoczenia męskiego i żeńskiego aspektu duszy. Rufus wprowadzi was w podstawy hermetyzmu i przedstawi profesjonalnie nagraną serię medytacji, które możecie ściągnąć z Internetu, jeśli zechcecie nauczyć się tego systemu. W trakcie warsztatu zapoznacie się ze Świątynią Feniksa, magiczym wiccańskim zakonem, który naucza Sztuki Hermetyzmu.

Enochiańska magia Johna Dee. Otwieranie Bram Płonmienia (rytuał)
W 1584 roku, podczas pobytu w Krakowie, John Dee i Edward Kelly otrzymali zesłaną przez Anioły wizję, która odsłoniła przed nimi tajemicę Strażnic i Kluczy Enochiańskich. Są one samym sercem enochiańskiego systemu magicznego. Magowie długo wierzyli, że Kraków jest magiczną bramą między światami. Celem wieczornego rytuału będzie praca z tą bramą przez działania alchemiczne kapłanów i kapłanek, by otworzyć misterium Enochiańskich Strażnic i aktywować je z użyciem Enochiańskich Kluczy. Na ten rytuał może przyjść każdy, ale osoby chcące mieć aktywną rolę, powinny uczestniczyć we wcześniejszych warsztatach.

Melissa Harrington
Neopogański renesans – rys historyczny, socjologiczny i psychologiczny (Wykład i dyskusja)
Współczesne pogańskie czarownictwo istnieje zaledwie od 1954 roku, jednak urosło gwałtownie i dziś jest często określane mianem “najszybciej rosnącej religii świata”. Melissa poprowadzi nas przez ten wzrost, od jednego kowenu, do religii rozpoznawanej na świecie, zwracając uwagę na procesy psychologiczne i socjologiczne zachodzące podczas tego wzrostu oraz przeanalizuje legendy, które pojawiły się w trakcie jej ewolucji.

Podstawowa logika współczesnych konstrukcji rytualnych, na przykładzie Liber Samekh (warsztat i rytuał);
Współczesna magia tranformacyjno-religijna nie jest tak skomplikowana,jak mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka. W tym wykładzie i warsztatach Melissa opowie o najważniejszych modelach magii i gnozy i pokaże jak łatwo można zaadaptować wszystko, czego mechanizm rozumiemy, zwłaszcza kiedy pasują do tego samego modelu magicznego. Użyje do tego osobistego rytuału Aleistera Crowleya do osiągania jedności ze swoim Świętym Aniołem Stróżem, jako otwartego rytuału pogańskiego dla wielu uczestników.

Jean Fowler
Amrita lub Misja Eliksiru Nieśmiertelności (dyskusja)
Amrita oznacza w sanskrycie nieśmiertelność lub nektar nieśmiertelności wywodzący się od greckiej Ambrozji. Eliksir życia, fontanna wiecznej młodości i alchemiczna tajemnica magicznej odnowy. Wykład ten sprawdza i odsłania historyczne dowody na istnienie tej niezwykłej substancji i jej magicznego znaczenia.

Krzysztof Azarewicz
Tarot i Alchemia (wykład)
Tarot, podobnie jak ilustracje w alchemicznych księgach, jest kluczem, pomagającym odszyfrować tajemnice natury. Karty są bramami inicjacyjnymi. Tarot i Alchemia są powiązanie nie tylko przez bogactwo symbolicznych znaków, oba systemy pokazują proces transformacji psychiki w etapach (kartach Tarota lub Pracach alchemicznych). W tej prezentacji, bogato ilustrowanej na slajdach, Krzysztof zademonstruje podobieństwa w symbolice „królewskiej sztuki” i „tajemnego Tarota”.

Sean Cundy
Alfabet pragnień jako narzędzie auto-transformacji (wykład)
Sean opowie o “alfabecie pragnień”, jako narzędziu nie tylko do dywinacji, lecz również jako środek do transformacji. Opierając się na przykładach z prac Austina O. Spare, Petera Carroll i innych, Sean pokaże jak skonstruować i używać alfabetu, by efektywnie transformować swoje wnętrze.


Więcej informacji nt. konferencji znajdziesz tutaj.

* * *

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz