sobota, 3 września 2011



Wicca Study Group

Wicca Study Group, roboczo nazywane WSG, to oryginalnie cykl wieczornych warsztatów mających na celu wprowadzenie zainteresowanych w tematykę wicca. Zapoczątkowane w 1988 roku (nie w 1998 jak podają niektóre źródła!) przez Vivianne i Chris’a Crowley (arcykapłani posiadający inicjację 3 stopnia zarówno w linii gardneriańskiej, jak i aleksandriańskiej), do tej pory regularnie odbywają się w Londynie, gdzie prowadzone są przez samych założycieli wraz ze współpracującymi z nimi kapłankami i kapłanami. Poruszając tematy korzeni współczesnej religii czarownic, czczonych przez wiccan bóstw, obchodzonych świąt, znaczenia rytuału oraz praktyki magicznej, dają jednocześnie możliwość nawiązania ciekawych kontaktów - tak pośród inicjowanych wiccan, jak i osób zainteresowanych tematem odradzającej się Starej Religii – oraz twórczego spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

   W Polsce warsztaty Wicca Study Group zapoczątkowane zostały w 2009 roku przez Agni i Mike’a Keeling, wiccańskie dzieci Vivianne i Chrisa, i jak do tej pory odbyły się one dwukrotnie. Ze względu na miejsce zamieszkania prowadzących je arcykapłanów (Wielka Brytania) oraz na specyfikę grupy uczestników, odbyły się one w formie pojedynczych, ale za to bardzo intensywnych, cało weekendowych spotkań. 

Pierwsze WSG - zorganizowane pod koniec marca 2009 w Warszawie - połączone zostało z tematyką obchodów dwóch wiosennych sabatów, Ostary i Beltane, w powiązaniu z którymi odbył się również wspólny świąteczny rytuał, stanowiący centrum warsztatów oraz przypieczętowanie teorii konkretną dawką praktyki. 

Po raz drugi warsztaty odbyły się w podwarszawskich Tułowicach w ostatnich dniach lipca tego roku (2011) i tym razem zeszły się one czasowo z Lammas, czyli świętem pierwszych zbiorów. Tegoroczne WSG zaowocowało również powiększeniem się grona osób prowadzących warsztaty, jako że oprócz Agni i Mike’a, wykłady oraz medytacje (pathworkingi) poprowadzili również przedstawiciele kolejnego pokolenia inicjowanych w tradycyjną wicca: Sheila, Aura, Velkan i – z wielką przyjemnością - ja sama. Już w tej chwili planowane są też dalsze edycje polskich WSG, na które – co widać po wpisach na najszerzej omawiającym to wydarzenie forum wiccańskim  http://www.forum.wiccanski-krag.pl/ - wszyscy z niecierpliwością czekają.

 * * *

Mini fotoreportaż z WSG, lipiec 2011:

 Wykłady…


     








 Pathworkingi…











Rytuał…

















Zabawa przy ognisku i rozmowy do wczesnych godzin porannych…





         





 
  
No i oczywiście nasi arcykapłani, Mike i Agni…

              
           










* * *











1 komentarz:

  1. Niezapomniany czas :) na samą myśl jak było cudownie, uśmiech wędruje na moją twarz ;)
    pozdrawiam cieplutko
    Heulyn

    OdpowiedzUsuń