wtorek, 9 listopada 2010

Jesień Samhainowa

 
     Samhainowa jesień. Wykładana mozaiką liści pokrywających przymarzającą o poranku ziemię i malowana szarością nagich drzew, szykujących się na długi zimowy odpoczynek. Samhainowa jesień. Wieczór w magicznym Kole Roku. Jesień mroczna, chłodna i deszczowa. Czas zadumy, czas zawieszenia, czas konfrontacji z tym, co ukryte w mrocznych zakątkach naszych umysłów, czas dywinacji. 
   


    Bogini - otulona w płaszcz i ciepły wełniany szal - schodzi do podziemi, by tam oczekiwać narodzin swojego boskiego syna. W geście pożegnania unosi na chwilę zasłonę pomiędzy światami, by ta ostatnia w roku, samhainowa uczta, stać się mogła miejscem spotkania żywych z duchami ich Przodków. Po raz kolejny przekręca też magiczne Koło Roku, zaznaczając symbolicznie koniec, a zarazem początek pogańskiego roku. 


Jesień Samhainowa. Zbieramy porozrzucane klocki, dokańczamy rozpoczęte zabawy i szykujemy się do zimowego snu.3 komentarze:

  1. Pięknie opisałaś tą jesień :) a jednak w tym roku czegoś mi w niej brakuje - może zbyt mało było słonecznych dni a może zabrakło jesiennych burz. Jesień w tym roku za dużo ma szarości... A ja jesiennie niepocieszona pozdrawiam cię aromatem jaśminowej herbaty i kropelką wybornego wina :) Nastrój ostatnich dni mną owładną :) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tu, na Północy, jesień do tej pory była przepiękna, pełna słońca i kolorów, teraz jednak - jakby zapominając o czasie deszczu i szarugi - płynnie przeszła w zimę, pokrywając pożółkłą trawę białym puchem. Otulam się więc aromatem przesłanego od Ciebie jaśminu i wina, i otoczona różnokolorowymi świecami, zapadam się w ciepły koc :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Biały puch... Orzesz, ja Ci chyba zazdroszczę :) I tej jesieni i tego śniegu, a już na pewno koca. Właśnie uświadomiłaś mi że takowego nie posiadam :) Więc dzisiaj otulę się niesamowicie gęstą mgłą która nawiedziła moje miasto a jutro pędzę po koc - wiesz może gdzie sprzedają takowe dla czarownic, te z wkładem senno-marzeniowym :P Uściski :)

    OdpowiedzUsuń